Nastavení

Nastavení dalších funkcí Siesta Extranetu.

Obecné

V této sekci naleznete nastavení pro celou řadu rozšiřujícíh funkcí Extranetu. Jsou jednotlivě popsány níže.

Nastavení služby načítání kurzů

Zde můžete nastavit výchozí službu, dle které se bude načítat kurz při převodu měn u Vašich účtů. Máte-li nastaveno automatické načítání kurzů, můžete si zde nastavit, zda chcete, aby se načítaly kurzy z České národní banky, nebo z Open Exchange Rates.

Výchozí účel pobytu

V této sekci můžete dle Vašich zkušeností nastavit výchozí účel pobytu, dle toho, jací hosté k Vám jezdí nejčastěji. Automaticky je přednastavena turistika, nicméně, právě na tomto místě můžete nastavení změnit podle Vašich preferencí.

Nastavení názvů účtů pro dané měny

Nastavte název účtu pro každou měnu zvlášť. Nastavit název účtu pro danou měnu je možné po kliknutí na příslušnou měnu a následně na tužku v levém horním rohu tabulky. Poté, co napíšeme název účtu, je třeba zmáčknout disketu v levém horním rohu tabulky a následně také v pravém horním rohu okna.

Nastavení výchozí měny účtu

Nastavení měny, která se zobrazí jako výchozí při vytváření účtu.

Nastavení městských poplatků

Pro správný výpočet městských poplatků je nutné vyplnit tuto sekci. V levé části informace o ubytovateli a v pravé jednotlivé poplatky pro konkrétní typy hostů.

Pokud si nejste jistí nastavením, kontaktujte Vašeho tech poradce.

Nastavení ideální dostupnosti

V tomto nastavení ovlivňujete tabulku ideální dostupnosti a určujete plán, podle kterého chcete prodávat. Tento plán poté v tabulce ideální dostupnosti ukazuje, zda prodáváte podle něj příliš rychle nebo naopak pomalu. Můžete jej nastavit až na 20 týdnů před příjezdem a stanovujete v procentech, kolik kapacity chcete mít v jakém týdnu prodáno, tedy jakou rychlostí si přejete kapacitu vyprodávat. Výchozí nastavení je se začátkem prodeje 2,5 měsíce před příjezdem a plánem prodávat 10 % kapacity týdně. Případné změny v nastavení konzultujte se svým technickým poradcem nebo account managerem.

Úklidové plány

Ačkoliv se to nemusí na první pohled zdát, nastavení úklidových plánů je velmi jednoduché. Pro přidání úklidového plánu potřeba nejprve kliknout na tlačíko +, následně se objeví nové okno.

Zde vyplníme název úklidu, v políčku počet dní vyplníme, jak často se takový úklid provádí. V kolonce minimální počet nocí vyplníme na kolik nocí minimálně musí host přijet, aby se na jeho rezervaci tento úklid vztahoval, případně v dalším políčku maximální počet nocí. Priorita nám následně stanovuje, který úklid má přednost, pokud je nastaveno více úklidů. Poté nám již nezbývá nic jiného, než nový plán uložit pomocí diskety.

Emailová služba

Nastavení, jakým způsobem se ze Siesta Extranetu budou odesílat emaily. Neprovádějte, prosím, žádné změny bez konzultace s technickým poradcem. Siesta Extranet nabízí dva způsoby, jakým odesílat emaily. První z možností je "Obecná", tato emailová služba se dá nastavit pro odesílání emailových šablon a to prostřednictvím našeho emailu (pro Vaše hosty to bude vypadat, jako kdyby dostali email přímo od Vás).

Častější volbou je však typ "Modul" pro nastavení této možnosti kontaktujte technického specialistu Siesta Solution.

Nastavení Robota

Restrikční robot dokáže automaticky upravovat Vaše restrikce. Pokud si přejete robota nastavit, kontaktujte Vašeho technického poradce nebo account managera.

Nastavení uspořádání rezervovaných pokojů

Služba chytré uspořádání pokojů slouží k využití automatického procesu nastavení Extranetu, takovým způsobem, aby zamezil tvorbě hotelových overbooků. Pro více informací ohledně hotelového overbooku a nastavení, kontaktujte technického poradce.

Automatické modifikace

V této sekci lze nastavit několik funkcí, avšak všechny pojí stejný jmenovatel a to zdroj rezervací, kterým se automatická modifikace projeví. Automatické modifikace se projeví na rezervacích výhradně z Vašich prodejních kanálů (Booking.com, Airbnb, atd.). Nastavit zde pak můžete povolení automatických modifikací, automatické přijetí změn (tak, jak znáte změny z portálu Booking.com, pokud zaškrtnete Ano, tyto nové změny se budou automaticky propisovat a ukládat do Vašeho Siesta Extranetu), automatickou změnu rezervací pokojů nebo automatickou změnu účetních položek.

Text souhlasu GDPR

Slouží jako ochranný prvek v rámci nařízení o ochraně osobních údajů. Vámi libovolný text se zobrazí případě, že budete chtít vytisknout informace o hostovi. To provedete pomocí ikonky "Tisk rezervace" na spodní liště detailu rezervace.

Samotný text pak zadejte do nového okna a nezapomeňtě vybrat Tisknout GDPR souhlas na možnost ANO. Poté stačí pouze uložit.

Přednastavení fakturace

Zde si můžete přednastavit základní atributy pro fakturaci, například měnu, jazyk, typ platby a zaokrouhlení částky.

Nastavení online formuláře příjezdu

Online formulář příjezdu dokáže efektivně ušetřit Váš čas a Vy již nemusíte zdlouhavě opisovat údaje o hostech. Formulář se automaticky odešle po zarezervování pokoje, údaje o hostovi se automaticky propíšou ve chvíli, kdy je host vyplní.

Pro konfiguraci online formuláře kontaktujte Vašeho technického poradce.

Účtování pokojů

Zde můžete nastavit, zda budou pokoje účtovány na idividuální účet a nebo na společný.

Nastavení Last Minute

Pomocí nastavení Last Minute se Vám bude graficky zobrazovat last minute rezervace. Zobrazovat se bude několika způsoby, v hlavním kalendáři bude rezervace ohraničena tyrkysovou barvou a u rezervace bude tyrkysový štítek s nápisem Last minute.

Pro využití této služby zadejte časový interval v hodinách, například 24 hodin. Všechny rezervace, které budou spadat svým charakterem do námi zvolené periody budou označeny tyrkysovou barvou, viz. nahoře.

Nastavení poplatků z pobytu

Pro správný výpočet městských poplatků v roce 2020 je nutné vyplnit tuto sekci. Pokud si nejste jisti s vyplněním, neváhejte se obrátit na Vašeho technického poradce.

Pro vyplnění základní sazby poplatku z pobytu je nutné se informovat podle Vaší obecní úpravy. Maximální částka pro rok 2020 je stanovena na 21CZK, avšak každá obec si může výši částky stanovit samostatně.

Last updated