Účetní položky

Zde si můžete nastavit často prodávané položky jako například hygienické potřeby, denní tisk, šampaňské na pokoj atd.

Obecné

Zde si můžete nastavit často prodávané položky jako například hygienické potřeby, denní tisk, šampaňské na pokoj apod. Tlačítkem přidat položku v pravém spodním rohu přidáte novou položku.

Přehled účetních položek

Pro nastavení nové účetní položky je nutné vyplňit všechny potřebné informace. Nejprve název, sazbu DPH, stanovte požadovou cenu položky a měnu, v kterém bude účtována. Případně můžete položce přiřadit kategorii, či přidat název v cizím jazyce. Pokud chcete položku přidat do seznamu donášek, nezapomeňte zaškrtnout pole Donášky zapnuty, automaticky se zobrazí nové pole Dodavetel, ve kterém je nutné vybrat dodavatele donášky. V případě, že v seznamu nenaleznete žádného dodavatele, bude potřebova ho nejprve nastavit. Návod na správu dodavatelů a kategoriích účetních položek naleznete na odkazu níže:

Spárování účetních položek s položkami skladu

Pokud jste u některých skladových položek povolili jejich prodej a chcete automaticky evidovat stav zásob během prodeje, je potřeba skladové položky spárovat s účetními položkami. Zde si buď vytvoříme novou účetní položku, pokud je to potřeba, nebo zvolíme již existující. Pro spárování účetní a skladové položky stačí na detailu účetní položky v poli Položka zvolit skladovou položku.

V našem konkrétním případě jsme spárovali účetní položku rum (v kolonce Název) se skladovou položkou rum (v kolonce Položky). Poté stačí uložit. Pokud následně spárovanou účetní položku natěžíme na účet rezervace, automaticky se odečte identický počet skladových položek.

Správu a konfiguraci skladových položek naleznete na odkazu níže:

Last updated