Sklady

Sklady slouží k evidenci prodeje položek a zboží.

Obecné

Siesta Extranet nabízí možnost evidování zboží a položek v tzv. Skladech. Vždy budete mít přesný přehled o tom, které zboží Vám dochází a je třeba ho znovu naskladnit. Sklady se pak dají efektivně využít například pro potřeby invetury. V záložce Položky lze naskladnit položky nebo sledovat aktivitu. Záložka Aktivita podrobně zobrazuje aktivitu všech položek mezi jednotlivými sklady, jejich prodání, naskladnění, vyskladnění a vrácení.

Přehled skladů

Pro využití funkce skladů je nejprve nutné nakonfigurovat nové sklady, návod naleznete na odkazu níže:

pageNastavení

Po vytvoření skladů a položek již nic nebrání samotnému využítí Skladů. Zboží se dá jednoduše naskladnit pomocí tlačítka +, naopak vyskladnit využitím tlačítka - . Položky se dají taktéž přesouvat mezi jednotlivými sklady, využitím dvou protichůdných šipek.

Naskladnění

Zadejte sklad, do kterého chcete položky nově naskladnit a počet položek. Klikněte na Naskladnit.

Vyskladnění

Položky lze pak obdobným způsobem vyskladnit.

Přesouvání

Díky využití znaku dvou protichůdných šipek lze položky přesouvat mezi jednotlivými sklady.

Položky

V záložce položky lze vydefinovat nové položky, které chcete využít pro vaše sklady. V pravém dolním rohu klikněte na Přidat položku, vyplňte jméno nové položky a pokud chcete položce umožnit prodej, zaškrtněte pole Prodej povolen. Nová položka se vám po uložení vytvoří, aby šlo s položkou ve skladu dále pracovat, je potřeba ji alespoň jednou naskladnit.

Pokud chcete u položek automaticky evidovat stav zásob během prodeje, je potřeba skladové položky spárovat s účetními položkami. Návod na spárování naleznete na odkazu níže:

pageÚčetní položky

Last updated