Reporty

Snadný report všech potřebných informací z Vašeho Siesta Extranetu.

Obecné

Pomocí reportů si můžete snadno a rychle exportovat Vámi požadované informace, které se dají využít i mimo rozhraní Siesta Extranetu.

Přehled reportů

Recepční list

Pomocí tohoto reportu lze exportovat seznam událostí pro Vámi vybraný den. Vybrat je možné z široké nabídky, například export úklidu, úkolů, transferů atd.

Cizinecká policie

Slouží ke generování .unl souborů, které jsou nutné ke splnění ohlašovací povinnosti cizinců ubytovatelem. Po kliknutí na konkrétní profil se Vám zobrazí seznam dosud neohlášených hostů. Tlačítkem "Exportovat" vytvoříte .unl soubor. Hosty je poté nutné kliknutím na tlačítko "Označit poslané" označit, čímž se při příštím exportu nezobrazí. Hosty je také možné označit i odznačit přímo v sekci hostů na detailu rezervace. Po kliknutí na "Nahlásit na cizineckou policii" systém odešle informace o hostech do aplikace Ubyport. Pro více informací kontaktujte svého technického poradce. Nejefektivnější možností je využití automatického zasílání reportů, pro využití rovněž kontaktujte technického zástupce.

Statistický úřad

Report generuje statistiku ubytovaných národností ve Vašem zařízení za dané období.

Městský úřad - 2019

Report generuje výpočet částky pro uhrazení tzv. místních poplatků za dané období. Report se automaticky posílá obcím a na jeho základě se platí příslušné poplatky. V praxi se jednotlivé městské poplatky dají roztřídit do menších kategorií, např. lázeňský nebo rekreační poplatek a poplatek z ubytovací kapacity.

Pro report zadejte Vámi požadované časové rozhraní, pokud je nutné, můžete vybrat i jednotlivé pokoje, které chcete do reportu zahrnout.

Samotná konfigurace poplatků je velmi intuitivní, podrobný návod na správu poplatků naleznete na odkazu níže:

pageNastavení

Poplatky z pobytu - 2020

Report generuje výpočet částky podle nové legislativy pro rok 2020, pro tzv. poplatky z ubytování. Report se automaticky posílá obcím a na jeho základě se platí příslušný poplatek.

V tuto chvíli jsou všechny poplatky nastaveny na 21CZK, pokud je výše vašeho poplatku jiná, neváhejte se obrátit na Vašeho account manažera, technického poradce nebo na technickou linku.

Pro report zadejte Vámi požadované časové rozhraní, pokud je nutné, můžete vybrat i jednotlivé pokoje, které chcete do reportu zahrnout.

Samotná konfigurace poplatků je velmi intuitivní, podrobný návod na správu poplatků naleznete na odkazu níže:

pageNastavení

Report stravování

Díky reportu stravování lze získat přehled o stravování hostů ve Vašem zařízení na vybrané období. Stačí pouze zadat časový údaj a kliknout na Exportovat. V reportu se pak následně zobrazí všechny rezervace, které mají objednáno stravování, jejich množství, typ a případně i zadaná poznámka.

Domovní kniha

Report Domovní knihy vytvoří export s tabulkou ubytovaných hostů v zadaném období. Kromě obecných informacích o hostovi jsou zde uvedeny čísla cestovních dokladů či víza. Pro vygenerování exportu stačí vybrat Vaše zařízení, uvést časový údaj, případně vybrat nehlášené občanství, které v exportu nechcete zohlednit.

Kalendář

Jednoduchý export přehledu obsazenosti pokojů ve vybraných datech.

Aktivity skladu

Report, který Vám vyexportuje tabulku s údaji o pohybech ve Vámi vytvořených skladech a mezi nimi.

Pro správu skladů a konfiguraci nových skladů klikněte na odkaz níže:

pageNastavení

Last updated