Detaily

Komplexní správa příslušné rezervace.

Obecné

Záložka Detaily slouží ke komplexní správě příslušné rezervace. Pro jednodušší pochopení si pomyslně rozdělíme okno do několika sekcí: Rezervace (levý sloupec obrazovky), Přiřazené pokoje, Účty, Hosté, Stravování, Spodní lišta. Jednotlivé sekce jsou blíže popsány v příslušných kapitolách níže.

Rezervace

V tomto výběru naleznete kromě obecných informací o údajích hosta, rovněž i některá interaktivní okna. Například se Vám automaticky zobrazí zdroj rezervace, k příslušné rezervaci můžete přidat Vašeho partnera. Pokud se chcete dozvědět více informací ohledně konfigurace partnerů, klikněte na odkaz níže:

pagePartneři

V této sekci se dá rezervace rovnež označit za platnou a schválit ji. V případě, že narazíte na situaci, kdy host zaslal neplatnou kretidní kartu, můžete využít tlačítka "Značka: Neplatná kreditní karta". Informace se v Extranetu projeví dvěma způsoby:

V případě, že host si není zcela jist svým příjezdem, nicméně rezervaci by chtěl mít vytvořenou, můžete využít ikony "Opce do". V tomto okně lze nastavit libovolné datum, do kterého bude pokoj hosta rezervován. V kalendáři se tato možnost projeví tímto způsobem:

Po vypršení nastaveného data, Vás systém sám upozorní v sekci úvod a v sekci nástěnka v záložce kontrola rezervací. Tato změna se rovněž promítne do kalendáře následujícím způsobem:

Opce se pak dá jednoduše smazat, tím, že smažete časový ůdaj v políčku "Opce do". Rezervaci následně můžete považovat za schválenou a nebo ji smazat.

Velmi praktické využití mají také "Štítky", kterými můžete označit příslušnou rezervaci. Označení se následně promítne v kalendáři, detailu rezervace a rovněž v případě, kdy v kalendáři najedete kurzorem na rezervaci a tím zobrazíte miniatury rezervace.

Pro nastavení a práci se štítky navštivte odkaz níže:

pageŠtítky

U rezervací můžeme rozlišit rovněž i ty na poslední chvíli - last minute. Graficky se budou zobrazovat s tyrkysovým okrajem a štítkem "Last minute".

Více informací naleznete na odkazu níže:

pageNastavení

Přiřazené pokoje

V sekci přiřazené pokoje se zobrazí pokoje, které si host objednal. Pokud bude chtít host přidat pokoj, lze využít tlačítka + a vybrat požadovaný pokoj a datum. Po kliknutí na ikonu otevřených dveří označíte, že je host ubytován, po dalším kliknutí na stejnou ikonu pak označíte, že je odbydlený.

Po kliknutí na ikonu tužky (upravit pokoj) se Vám zobrazí nové vyskakovací okno.

V tomto rozhraní můžete rovněž označit, že host je ubytován, odbydlený nebo uzamknout pokoj. Služba uzamčení pokoje souvisí s úkazem hotelového overbooku a dokáže uzamknout pokoj tím způsobem, aby již systém nemohl rezervaci přenést do jiného pokoje stejného typu. Pokud využijete tlačítka "Uzamčeno", projeví se změna v kalendáři zobrazením malé kotvy u příslušné rezervace:

Pro nastavení uzamčení pokojů (Nastavení uspořádání rezervovaných pokojů) využijte odkazu níže:

pageNastavení

Funkce "Alias" slouží k přejmenování rezervace na Vámi požadované jméno, které se pod tímto novým jménem zobrazí v kalendáři. Původní název rezervace zůstane nezměněný.

Pomocí "Rate pokoje" snadno poznáte, jaký rate si host vybral pro svou rezervaci a budete moci s rezervací hned pracovat. Samotný rate se rovněž zobrazí v detailu rezervace v sekci "Přiřazené pokoje", jako na příkladu níže - Booking NON - REF:

Napsat se dá zároveň i poznámka. V tomto okně můžete rovněž přiřadit hosty, které již ve Vašem zařízení byli ubytováni nebo vytvořit nového hosta.

Po kliknutí na ikonu kalendáře (zobrazit v kalendáři) se Vám příslušná rezervace zobrazí umístěná v hlavním kalendáři.

Po kliknutí na ikonu panáčka (přidat hosta) se Vám otevře nové okno se správou hostů. Tato kategorie je blíže popsána na odkazu níže:

pageHosté

Po kliknutí na ikonu kancelářské sponky (přidat úkol) se Vám zobrazí nové vyskakovací okno, v kterém můžete vystavit nový úkol, příslušný pro danou rezervaci. Stačí jednoduše vybrat typ úkolu, například úklid. Napsat předmět, zadat stav úkolu, určit jeho prioritu a v případě potřeby přidat popis. Vyberete termín a zodpovědného uživatele. Po zadání zodpovědného uživatele, který má úkol splnit, Vám systém nabídne možnost zaslání upomínkového emailu ohledně úklidu. Nově zadaný úkol se následně zobrazí zodpovědnému uživateli na horní liště Siesta Extranetu.

Pro nastavení úkolů využijte odkazu níže:

pageTypy úkolů

Po kliknutí na křížek (smazat) smažete přiřazený úkol.

Účty

Problematika této sekce je rozsáhlá a je velmi podrobně popsána na odkazu níže:

pageÚčet hosta u rezervace

Hosté

V sekci hosté jsou zobrazení hosté, které jsou přiřazeni ke konkrétní rezervaci. O samotném přiřazení hostů se dozvíte více na odkazu níže:

pageHosté

Pomocí zadání klíčových znaků v kolonce hledat můžete přiřadit hosty, kteří již byli ve Vašem zařízení ubytovaní.

Stravování

Sekce stravování slouží k objednávkám stravování pro Vaše hosty. Z nabídky vyberte jednoduše typ stravování, který si Váš host objednal. V případě, že ještě nemáte nakonfigurované typy stravování, využijte odkazu níže:

pageTypy stravování

Spodní lišta

Pomocí ikon na spodní liště v detailu rezervace můžete vytvořit několik příkazů. Přidat nový účet k rezervaci, poslat hostovi email, vytisknout rezervaci, přejít na odkaz online check-in, rezervaci smazat a nebo se vrátit zpět do seznamu rezervací.

Políčka no-show a neplatná kreditní krata se zobrazují pouze v případě, že rezervace přišla z kanálu Booking.com. Po kliknutí na no-show systém odešle informaci ohledně nedojezdu hosta, tudíž nebudete platit bookingu žádnou provizi. Tlačítko neplatné kreditní karty odešle žádost o přidání nové karty na portál Booking.com.

V případě kliknutí na ikonu "Tisk rezervace" se Vám zobrazí vyskakovací okno, v kterém můžete vybrat Vámi požadované informace pro tisk. Pokud mají Vaši hosté vyplněný podpis skrze službu online check-in, může tento tisk hostů sloužit i jako záznam pro domovní knihu pro cizineckou policii.

Last updated